sw_Stefan_Montenegro

Kolonie w Czarnogórze

SŁONECZNE KOLONIE 2018!
Czarnogóra (Montenegro)

07 – 16.07.2018 r. – 10 dni

Cena z pełnym wyżywieniem i biletami: 800 zł + 270 euro


Wpłaty:

I rata 500 zł (do końca stycznia)
II rata 270 euro (do końca marca)
III rata 300 zł (do końca maja)

Świadczenia:
- przejazd nowoczesnym klimatyzowanym autokarem,
- 7 noclegów w Hotelu Albatros (Ulcinij) w Czarnogórze,
- pełne wyżywienie w formie obfitego bufetu: 7 śniadań, 7 obiadów, 7 kolacji,
- wycieczki do Zatoki Kotorskiej i Budvy,
- rejs statkiem,
- przejazd malowniczym odcinkiem górskim koleją Bar – Podgorica,
- opieka pedagogiczna,
- realizacja programu kolonijnego,
- ubezpieczenie KL i NNW,
- opieka pilota,
- ubezpieczenie z tytułu Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego..

 Uwaga!
Na terenie Czarnogóry walutą obowiązującą jest euro.

07.07. – sobota - Wyjazd z Torunia o godz. 09.00. Po drodze postój na obiad (we własnym zakresie) i wyjazd w dalszą trasę nocną przez Słowację. Tam zatrzymamy się na kolację. Dalsza trasa przez Węgry do Belgradu.

08.07. – niedziela- Śniadanie w Serbii (we własnym zakresie) i wjazd do Czarnogóry. Przyjazd na miejsce około
godz. 17.00. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Montenegro_001 (Copy)

09.07. – poniedziałek – śniadanie. Omówienie planu dnia. Wspólne ustalenie zasad obowiązujących podczas pobytu. Zwiedzanie miasta Ulcinj. Obiad. Zabawy integracyjne na plaży podczas zajęć z wychowawcami. Kolacja.
Zajęcia podsumowujące dzień. Nocleg.

albatros ulcinj_beach

Trochę historii o miejscu, w którym spędzimy 7 dni…
Miasto Ulcinj ma przynajmniej 2000 lat i znane było pod nazwą Olcinium. W VII w., po podziale Cesarstwa Rzymskiego, Ulcinj został częścią prowincji Prevalis pod zarządem Cesarstwa Bizantyjskiego. Od XII do XIV w. miasto było częścią Cesarstwa Serbskiego. W tym czasie budowano liczne cerkwie. Po upadku Cesarstwa Serbskiego albańskie rodziny Balszaj i Wenice walczyły o władzę w mieście. Rodzina Balszaj zwyciężyła, a na Starym Mieście pozostała z tego okresu interesująca Wieża Balszaj. W roku 1405 miasto zajęli Wenecjanie i rządzili w nim 150 lat. W tym czasie miasto otrzymało unikatowe wschodnio-adriatyckie piętno: charakterystyczne pałace, cerkwie, kościoły i place. W roku 1571 Otomańscy Turcy przejęli miasto i wtedy Ulcinj ponownie się zmienił – otrzymał nowy, orientalny wygląd, który zachował do dnia dzisiejszego. Zbudowano Meczet Paszy (1719 r.), Główny Meczet (1728 r.), Górski Meczet (1783 r.) oraz wiele łaźni tureckich. Szczególnie ciekawa jest Wieża Zegarowa z 1754r. Ruiny Ulcinja, tego z rzymskich czasów, są widoczne pod wodą na głębokości ok. 2m. Miasto zostało zatopione w I wieku p.n.e. po mocnym trzęsieniu ziemi. Tutaj jeszcze żyją opowiadania o starych, arabskich piratach, którzy przewozili czarnych niewolników z Afryki. Jeden ze statków rozbił się u wybrzeży Ulcinja i oswobodzeni niewolnicy zamieszkali w mieście. Ich potomkowie żyją tu do dziś.

10.07. – wtorek -śniadanie. Omówienie planu dnia. Wycieczka do Kotoru, gdzie zobaczymy wspaniałą Starówkę oraz Zatokę Kotorską. Powrót do Ulcinja na obiad. Zajęcia plastyczne z wychowawcami. Konkurs na najciekawszą pracę. Kolacja. Zajęcia podsumowujące dzień. Nocleg.

montenegro montenegro_06 (Copy)

11.07. – środa - śniadanie. Omówienie planu dnia. Wycieczka do Budvy. Wiele osób nazywa Budvę , nie bez powodu, „małym Dubrownikiem”, a to ze względu na zbliżoną architekturę. Po drodze zobaczymy również miasteczko na wyspie St. Stefan, które jest unikatowym na świecie kompleksem hotelowym. Powrót na obiad do Ulcinja. Konkursy i zabawy sportowe na plaży. Kolacja. Zajęcia podsumowujące dzień. Nocleg.

montenegro_01 (Copy) DSC_9128

12.07. – czwartek -śniadanie. Omówienie planu dnia. Rejs po rzece Bojanie, naturalnej granicy z Albanią. Powrót do Ulcinja na obiad. Zajęcia z wychowawcami na plaży. Konkurs na najpiękniejszą budowlę z piasku. Kolacja. Zajęcia podsumowujące dzień. Nocleg.

bojana

13.07. – piątek - śniadanie. Omówienie planu dnia. Przejazd do Baru i dalej kolejką górską do Podgoricy. Powrót do Ulcinja na obiad. Zajęcia z wychowawcami – spacer po mieście. Konkurs na najciekawszą fotografię Ulcinja. Kolacja. Zajęcia podsumowujące dzień. Nocleg.

bar_podgorica_a bar_podgorica

14.07. – sobota -śniadanie. Omówienie planu dnia. Ostatni dzień pobytu nad morzem – zajęcia z wychowawcami. Obiad. Oficjalne zakończenie kolonii, rozstrzygnięcia konkursów, wręczenie dyplomów. Ostatni spacer po Ulcinju i zakup pamiątek. Kolacja. Podsumowanie kolonii. Nocleg.

15.07. – niedziela -śniadanie, wyjazd w drogę powrotną do Polski. Dłuższy postój obiadowy w Serbii. Kontynuacja jazdy. Kolacja po drodze we własnym zakresie.

16.07. – poniedziałek -śniadanie na Słowacji (we własnym zakresie). Przejazd przez Polskę.
Powrót do Torunia około godz. 17.00.

Pobierz program (PDF)

Pobierz Formularz zgłoszeniowy (PDF)

Warunki Uczestnictwa w imprezach turystycznych organizowanych przez Biuro VOSTOK TRAVEL POLAND

Ogólne Warunki Ubezpieczenia Bezpieczne PodróżeKoszty Imprezy Turystycznej