dsc08827

Czarnogóra (Montenegro) dla młodzieży. Słoneczne wakacje I 2022

SŁONECZNE WAKACJE 2022!

CZARNOGÓRA (Montenegro) (07.07.2022-16.07.2022r.) – 10 DNI

Cena z pełnym wyżywieniem i biletami: 300 euro + 800 zł

Wpłaty:

I rata 500 zł (do końca marca)

II rata 300 euro (do końca kwietnia)

III rata 300 zł (do końca maja)

 

ŚWIADCZENIA:

- przejazd nowoczesnym klimatyzowanym autokarem,

- 7 noclegów w Czarnogórze (Hotel Krcic znajduje się 50 m od plaży w miejscowości Dobra Voda))

-  pełne wyżywienie w hotelu: 7 śniadań, 7 obiadów, 7 obiadokolacji.

- pokoje 2,3,4 – osobowe z aneksem kuchennym, klimatyzacją, TV, wi-fi, balkonem.

- wycieczki do Kotoru, Budvy i Ulcinja,

- rejs statkiem,

- opieka pedagogiczna,

- realizacja programu,

- ubezpieczenie KL i NNW,

- opieka pilota,

- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

- Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Ważne!

1. Obowiązujące dokumenty przy wjeździe do Czarnogóry to paszport lub dowód osobisty ważny 6 miesięcy od daty powrotu.

2. Na terenie Czarnogóry walutą obowiązującą jest euro.

3.  Na chwila obecną nie obowiązują w Czarnogórze zaświadczenia o szczepieniach ani Unijne Certyfikaty COVID.  Dla ozdrowieńców po COVID – wjazd wolny.

 

07.07.- czwartek - Wyjazd z Elbląga o godz. 07.00.  Po drodze postój na obiad i wyjazd w dalszą trasę nocną przez Słowację. Dalsza trasa przez Węgry do Belgradu.

08.07. – piątek– Czas na śniadanie w Serbii i wjazd do Czarnogóry. Przyjazd na miejsce ok. godz. 18.00.  Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Ważne! Posiłki podczas drogi we własnym zakresie zgodnie z harmonogramem jazdy.

09.07.- sobota– Śniadanie. Omówienie planu dnia. Wspólne ustalenie zasad obowiązujących podczas pobytu. Dzień rekreacyjny: spacer po okolicy, zapoznanie z miejscowością Dobra Voda, w której spędzimy kolejne dni. Obiad. Zabawy integracyjne na plaży podczas zajęć z wychowawcami. Plaża w miejscowości Dobra Voda pokryta jest drobnymi kamyczkami, a jej długość wynosi 600 m. Wokół plaży znajdują się skały i małe wysepki. Wzdłuż plaży jest promenada z licznymi restauracjami, kawiarenkami, cukierniami. Obiadokolacja. Zajęcia podsumowujące dzień. Nocleg.

10.07.- niedziela - Śniadanie. Omówienie planu dnia. Wycieczka do Kotoru, gdzie zobaczymy wspaniałą Starówkę oraz Zatokę Kotorską.

Kotor jest jednym z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w południowo-wschodniej Europie, pełen zabytkowych budowli. Stare Miasto otoczone jest średniowiecznymi murami miejskimi. Charakterystyczną średniowieczną urbanistykę stanowią wąskie, kręte uliczki i nieregularne place, prawosławne i katolickie świątynie i budynki w stylu romańskim, gotyckim, renesansowym i barokowym. W kwietniu 1979 r. miasto nawiedziło trzęsienie ziemi, które dokonało zniszczeń wielu starych budowli. Wydarzenie to było jednym z głównych powodów, do uznania oraz ochrony wyjątkowej wartości historycznej Kotoru, i wpisania go w październiku 1979 r. na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Powrót do hotelu na obiad. Zajęcia twórczości i kreatywności zakończone konkursem. Obiadokolacja. Zajęcia podsumowujące dzień. Nocleg.

11.07.- poniedziałek - Śniadanie. Omówienie planu dnia. Wycieczka do Budvy. Wiele osób nazywa Budvę, i nie bez powodu, „małym Dubrownikiem” ze względu na zbliżoną architekturę. Po drodze zobaczymy również miasteczko na wyspie St. Stefan, które jest unikatowym na świecie kompleksem hotelowym.  Powrót na obiad do hotelu. Konkursy i zabawy sportowe na plaży. Obiadokolacja. Zajęcia podsumowujące dzień. Nocleg.

12.07.- wtorek Śniadanie. Omówienie planu dnia. Rejs po rzece Bojanie, naturalnej granicy z Albanią. Powrót do hotelu na obiad. Zajęcia z wychowawcami na plaży. Konkursy sportowe. Obiadokolacja. Zajęcia podsumowujące dzień. Młodzieżowy przegląd talentów: Mam talent. Nocleg.

13.07. – środa- - Śniadanie. Omówienie planu dnia.  Zwiedzanie miasta Ulcinj i poznanie jego niezwykłej historii.

Miasto Ulcinj ma przynajmniej 2000 lat i znane było pod nazwą Olcinium. W roku 1571 Otomańscy Turcy przejęli miasto i wtedy Ulcinj otrzymał nowy, orientalny wygląd, który zachował do dziś. Szczególnie ciekawa jest Wieża Zegarowa z 1754 r. Ruiny Ulcinja, tego z rzymskich czasów, są widoczne pod wodą na głębokości ok. 2m.  Miasto zostało zatopione w I wieku p.n.e. po silnym trzęsieniu ziemi. Tutaj jeszcze żyją opowiadania o starych, arabskich piratach, którzy przewozili czarnych niewolników z Afryki. Jeden ze statków rozbił się u wybrzeży Ulcinja i oswobodzeni niewolnicy zamieszkali w mieście. Ich potomkowie żyją tu do dziś.

Powrót do hotelu na obiad. Zajęcia z wychowawcami. Konkurs na najciekawszą fotografię z Ulcinja. Obiadokolacja. Zajęcia podsumowujące dzień. Nocleg.

14.07. – czwartek Śniadanie. Omówienie planu dnia. Ostatni dzień pobytu nad morzem – zajęcia z wychowawcami. Obiad. Oficjalne zakończenie pobytu w Czarnogórze – podsumowanie konkursów. Obiadokolacja. Ostatni spacer po miejscowości, pamiątki. Nocleg.

15.07. – piątek- Śniadanie, wyjazd w drogę powrotną do Polski. Dłuższy postój obiadowy w Serbii. Kontynuacja jazdy. Postój na kolację (we własnym zakresie).

16.07. – sobota- Śniadanie na Słowacji. Przejazd przez Polskę.  (Posiłki we własnym zakresie). Powrót do Elbląga około godz. 19.00.

 Zgłoszenie_2022_junior 

Program_młodzieżowe_wyjazdy_wakacyjne_Czarnogóra_2022