dsc_8184-copy

Słoneczne wakacje nad Adriatykiem!

Słoneczne wakacje nad Adriatykiem!

Chorwacja — Bośnia i Hercegowina

05.07. — 14.07.2023

Cena z pełnym wyżywieniem: 1100 zł plus 300 euro. Zaliczka do 30.03 - 1100 II rata do 30.05 – 300 euro 

 

Świadczenia:— przejazd klimatyzowanym autokarem Elbląg –Toruń – Medjugorie – Toruń – Elbląg, (także wszystkie przejazdy wg planu),— 7 noclegów w hotelu 3*** (pokoje 2,3- osobowe z łazienkami),— wyżywienia: 7 śniadań, 7 obiadów i 7 kolacji,— zwiedzanie Dubrownika, Sarajewa, Mostaru, Medjugorie, pobyt na plażach w Neum i Kravice (Dalmacja),

— bilet do Rezerwatu Narodowego Kravice,

— opieka wychowawców i pilota,

— realizacja programu,

— ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna.

 

Program:

 05.07. — wyjazd z Elbląga o godz. 16.00. Po drodze postój w okolicach Łodzi na kolację (we własnym zakresie). Nocny przejazd przez Słowację.

06.07. — dalsza trasa przez Węgry i Chorwację do Medjugorie. Zakwaterowanie i obiadokolacja. Nocleg w docelowym hotelu.

07.07. — śniadanie. Omówienie planu dnia. Wspólne ustalenie zasad obowiązujących podczas pobytu. Po śniadaniu całodzienny wyjazd na plażę do Neum. Neum to miejscowość w Południowej Dalmacji, która słynie z pięknej plaży na Riwierze, ciągnącej się kilka kilometrów. Zajęcia rekreacyjne z opiekunami. Czas na obiad. Spacer wzdłuż promenady i pobyt na plaży. Powrót do Medjugorie na kolację. Podsumowanie dnia i nocleg.

08.07. — śniadanie. Po śniadaniu wejście na Górę Kriżewac — wzgórze wznoszące się ponad Medjugorie (520 m), na którym 15 marca 1934 roku parafianie wznieśli krzyż ze zbrojonego betonu o wysokości 8.56 m. Obiad. Po obiedzie wyjazd na plażę. Zajęcia sportowo-rekreacyjne z opiekunami. Po powrocie zajęcia tematyczne. Kolacja i nocleg.

09.07. — śniadanie. Wyjazd na plażę, tam zabawy sportowe i wypoczynek. Obiad. Powrót do Medjugorie i spacer po miejscowości. Kolacja. Po kolacji zajęcia plastyczne. Podsumowanie dnia i nocleg.

10.07. — śniadanie. Po śniadaniu wejście na Górę Objawień. To miejsce pierwszych objawień Matki Bożej, kilkaset metrów ponad wioską Podbrdo. W miejscu objawień w dwudziestą rocznicę postawiono figurę Królowej Pokoju. W drodze do figury umieszczono płaskorzeźby z brązu. W miejscach modlitwy pielgrzymi zostawiają kawałki papieru z obietnicami, prośbami, obrazki, różańce i kwiaty, czasem ustawiają małe krzyże. Powrót na obiad. Po obiedzie przejazd nad wodospady Karvica, tam kilkugodzinny odpoczynek nad wodą. Powrót do Medjugorie i zajęcia tematyczne. Kolacja. Podsumowanie dnia i nocleg.

11.07. — śniadanie. Wyjazd do Dubrownika. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem, Obiad. Po obiedzie spacer i czas na lody. Powrót do Medjugorie. Zajęcia rekreacyjne. Kolacja i podsumowanie dnia. Nocleg.

12.07. — śniadanie. Po śniadaniu wyjazd do Mostaru. Zwiedzanie miasta. W Mostarze widać ślady tureckiej przeszłości Bałkanów. Największą świątynią w mieście jest Meczet Karadjozbega z1557 roku. Symbolem miasta jest Stary Most, który spinał brzegi rzeki Neretwy przez ponad 400 lat. Jedna strona uchodziła za „turecką”, druga za „chorwacką”. 9 listopada 1993 r., w wyniku działań wojennych został on zburzony przez Chorwatów, a jego odbudowę zakończono 23 lipca 2004 r. W lipcu 2005 Stary Most i jego najbliższe otoczenie zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Powrót na obiad. Zajęcia podsumowujące pobyt. Rozstrzygniecie konkursów. Kolacja, pakowanie i nocleg.

13.07. — śniadanie, wykwaterowanie i przejazd niezwykle malownicza Dolną Neretwy do Sarajewa, miasta, które najbardziej ucierpiało podczas wojny na Bałkanach. Wspólne zwiedzanie miasta — unikatowej, pięknej Starówki — Baszczaarsziji. Czas na obiad i zakup pamiątek. Wyjazd z Sarajewa w kierunku Węgier. Nocny przejazd przez Słowację.

14.07. — śniadanie w miasteczku Krupina na Słowacji (we własnym zakresie) Obiad już w Polsce (we własnym zakresie). Przyjazd do Elbląga około godziny 18.00.

Kolejność realizacji planu może ulec zmianie.

Słoneczne wakacje 2023

Zgłoszenie_2023_junior