Junior6

Montenegro Junior. Wakacje w Czarnogórze.

Montenegro Junior. Wakacje w Czarnogórze.

23.07-01.08.2023r. – 10 dni

Cena z pełnym wyżywieniem i biletami: 400 euro + 1100 zł

 

ŚWIADCZENIA:- przejazd nowoczesnym klimatyzowanym autokarem,- 7 noclegów w Czarnogórze

-  pełne wyżywienie w hotelu: 7 śniadań, 7 obiadów, 7 obiadokolacji.

- wycieczki do Starego Baru, Kotoru, Budvy i Ulcinja,

- rejs statkiem po rzece Bojanie,

-bilety wstępu zgodnie z programem,

- opieka pedagogiczna,

- realizacja programu,

- ubezpieczenie KL i NNW,

- opieka pilota,

- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

- Turystyczny Fundusz Pomocowy.

 

Hotel Krcic  znajduje się 50 m od plaży Dobra Voda, okolice miasta Ulcinj.

 

Plaża w miejscowości Dobra Voda  pokryta jest drobnymi kamyczkami, a jej długość wynosi 600 m. Wokół plaży znajdują się skały i mała wysepka. Wzdłuż plaży jest promenada z licznymi restauracjami, kawiarenkami, cukierniami…

Wyposażenie: pokoje 3,4  osobowe z  klimatyzacją. Restauracja (jadalnia) znajduje się w odległości 30 m. Duży taras do zajęć grupowych.

Ramowy plan:

23.07. wtorek Wyjazd z Torunia o godz. 12.00.  Przejazd przez Polskę, Słowację, Węgry.

24.07. środa Śniadanie, we własnym zakresie, wjazd do Serbii, przejazd do Czarnogóry. Przyjazd na miejsce ok. godz. 19.00.  Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

25.07. czwartek – Omówienie planu dnia. Wspólne ustalenie zasad obowiązujących podczas pobytu. Zabawy integracyjne na plaży. Krótki przejazd na zwiedzanie Ulcinja. Odwiedzimy Starówkę oraz albański bazar z miejscowymi specjałami – oliwa, miody, sery, oliwki, owoce i całe mnóstwo innych wyrobów.

Miasto Ulcinj ma przynajmniej 2000 lat  i znane było pod nazwą Olcinium. W VII w., po podziale Cesarstwa Rzymskiego, Ulcinj został częścią prowincji Prevalis pod zarządem Cesarstwa Bizantyjskiego. Od XII do XIV w. miasto było częścią Cesarstwa Serbskiego. W tym czasie  budowano liczne cerkwie. Po upadku Cesarstwa Serbskiego albańskie rodziny Balszaj i Wenice walczyły o władzę w mieście. Rodzina Balszaj zwyciężyła, a na Starym Mieście pozostała z tego okresu interesująca Wieża Balszaj. W roku 1405 miasto zajęli Wenecjanie i rządzili w nim 150 lat. W tym czasie miasto otrzymało unikatowe wschodnio-adriatyckie piętno: charakterystyczne pałace, cerkwie, kościoły i place. W roku 1571 Otomańscy Turcy przejęli miasto i wtedy Ulcinj ponownie się zmienił – otrzymał nowy, orientalny wygląd, który zachował do dnia dzisiejszego. Zbudowano Meczet Paszy (1719 r.), Główny Meczet (1728 r.), Górski Meczet (1783 r.) oraz wiele łaźni tureckich. Szczególnie ciekawa jest Wieża Zegarowa z 1754r. Ruiny Ulcinja, tego z rzymskich czasów, są widoczne pod wodą na głębokości ok. 2m.  Miasto zostało zatopione w I wieku p.n.e. po mocnym trzęsieniu ziemi. Tutaj jeszcze żyją opowiadania o starych, arabskich piratach, którzy przewozili czarnych niewolników z Afryki. Jeden ze statków rozbił się u wybrzeży Ulcinja i oswobodzeni niewolnicy zamieszkali w mieście. Ich potomkowie żyją tu do dziś.

26.07. – piątek – Śniadanie. Omówienie planu dnia. Wycieczka do Kotoru, gdzie zobaczymy wspaniałą Starówkę oraz Zatokę Kotorską. Po drodze zatrzymamy się na wyspie St.Stefan, którea jest unikatowym na świecie kompleksem hotelowym. Przejazd do Budvy. (Tego dnia zabieramy ze sobą lunch pakiety). Powrót do hotelu na obiadokolację. Nocleg.

Kotor jest jednym z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w południowo-wschodniej Europie, pełen zabytkowych budowli. Stare Miasto otoczone jest średniowiecznymi murami miejskimi. Charakterystyczną średniowieczną urbanistykę stanowią wąskie, kręte uliczki i nieregularne place, prawosławne i katolickie świątynie i budynki w stylu romańskim, gotyckim, renesansowym i barokowym

27.07. sobota Śniadanie. Konkursy i zabawy sportowe na plaży. Zajęcia plastyczne. Konkurs na najciekawszą pracę. Obiadokolacja. Zajęcia podsumowujące dzień. Nocleg.

28.07. – niedziela  Śniadanie. Zajęcia z wychowawcami. Po wcześniejszym obiedzie krótki przejazd na Adę Bojanę, rejs po rzece Bojanie, naturalnej granicy z Albanią. Zajęcia z wychowawcami na Vielikiej Plaży- Copacabana. Konkurs na najpiękniejszą budowlę z piasku. Obiadokolacja. Zajęcia podsumowujące dzień. Nocleg.

29.07. – poniedziałek – Śniadanie. Zajęcia z wychowawcami na plaży. W tym dniu wcześniejsza obiadokolacja. Przejazd do Starego Baru, na zachód słońca, do Cytadeli i na spacer po starym osmańskim (tureckim) mieście. Obiadokolacja. Zajęcia podsumowujące dzień. Nocleg.

30.07. – wtorek – Śniadanie. Ostatni dzień pobytu nad morzem – zajęcia z wychowawcami. Konkurs na najciekaszą fotogafię Ulcinja. Oficjalne zakończenie pobytu w Czarnogórze – podsumowanie konkursów. Obiadokolacja. Ostatni spacer po miejscowości. Nocleg.

31.07. – środa – Śniadanie, wyjazd w drogę powrotną do Polski.

01.08. – czwartek – Powrót do Torunia około godz. 16.00.

Zgłoszenie_2023_junior

Czarnogóra junior 23.07-01.08.23