Grecja kolonie 16

Słoneczne wakacje w „boskiej” Grecji. Junior.

Słoneczne wakacje w „boskiej” Grecji. Junior.

26.07. – 03.08.2024.

 Cena z pełnym wyżywieniem:

1250 zł i 350 euro Zaliczka: 1250 złPozostała kwota płatna do: 20.06.2024.25 euro na realizację programu płatne pilotowi w dniu wyjazdu

 

UWAGA! Wymagany dokument to dowód osobisty lub paszport ważny trzy miesiące po powrocie.

Świadczenia:

  • przejazd klimatyzowanym autokarem (wszystkie przejazdy wg planu),
  • 6 noclegów w hotelu Golden Beach Hotel (pokoje z łazienkami),
  • 2 noclegi tranzytowe,
  • wyżywienie:8 śniadań, 8obiadokolacji,
  • zwiedzanie miejsc wg planu,
  • rejs statkiem,
  • opieka pilota,
  • realizacja programu,
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna.
  • składka na TFG i TFP.

 

 Kolejność realizacji planu może ulec zmianie.

Program wyjazdu:

Dzień 1 — Wyjazd z Torunia godz. 1.00 (noc z 25 na 26 lipca). Trasa przez Słowację, Węgry do Serbii. Przejazd przez Serbię do hotelu w Belgradzie na nocleg tranzytowy, zakwaterowanie, obiadokolacja.

Dzień 2 — Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i dalsza trasa do Grecji. Zakwaterowanie w hotelu docelowym, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 — Dzień wypoczynkowy przeznaczony na plażowanie, kąpiel i zapoznanie się z najbliższą okolicą.

Dzień 4 — Wyjazd na stoki Olimpu. Zwiedzanie miasteczka Litochoro położonego u stóp mitycznej góry Olimp (nazwa to w tłumaczeniu „kamienne miejsce”). Zobaczymy też wąwóz Enipeas. Według mitycznych wierzeń schodziła tu z Olimpu Afrodyta, aby kąpać się w rzece o tej samej nazwie. Wąwóz był również miejscem rozpaczy mitycznego śpiewaka Orfeusza, kiedy stracił swą ukochaną Eurydykę. Zobaczymy średniowieczne ruiny twierdzy Platamonas wzniesionej przez krzyżowców. Powrót do hotelu.

Dzień 5 — Dzień wypoczynkowy – plaża, kąpiel, aktywności własne grupy.

Dzień 6 — Zwiedzanie Salonik. Drugie co do wielkości miasto w Grecji leży nad Morzem Egejskim i co roku przyciąga wielu turystów. Posiada ogromny port i prowadzącą do niego promenadę z licznymi kawiarenkami i sklepikami. Skorzystamy z tej okazji i po spacerze popłyniemy w mały rejs statkiem. Powrót do hotelu.

Dzień 7 — Wyjazd do Meteorów. Na szczytach skał umiejscowione są 24 prawosławne monastyry. Początkowo wszelkie materiały potrzebne do budowy i życia mnichów wciągane były na linach, również odwiedzający mogli dostać się do monastyrów jedynie w taki sposób. Obecnie część z monastyrów jest udostępniona turystom do zwiedzania i dla ich wygody wybudowano tu schody i pomosty. Zespół klasztorów należy do Światowego Dziedzictwa UNESCO.
[UWAGA: Aby zwiedzić klasztory, należy zadbać o odpowiedni strój.]

Postój w dolinie Tempe przy świątyni skalnej. Legenda głosi, że dolina powstała po kłótni braci Zeusa i Posejdona. Zeus cisnął grom, który głęboko przeorał góry, zaś Posejdon uderzył w ziemię trójzębem i wypłynęła z niej woda. Powrót do hotelu.

Dzień 8 — Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Belgradu na obiadokolację i nocleg tranzytowy.

Dzień 9 — Po śniadaniu wyjazd w kierunku Polski przez Węgry, Słowację. Po drodze postój na kolację (we własnym zakresie). Powrót do Torunia po północy.

 

                                                                             Słoneczne wakacje 2024 Grecja Junior

Zgłoszenie_Grecja_2024_Junior