paryż

Pod dachami Paryża …

Pod dachami Paryża …

10.06. – 15.06.2024 (6 dni)

*Cena zależy od ilości płatnych uczestników.

Na transport miejski należy przygotować ok. 20 euro/os.

Disneyland + 55 euro/os

Świadczenia:

 • przejazd wygodnym i nowoczesnym autokarem,
 • wszystkie przejazdy wg planu,
 • 3 noclegi w hotelu – pokoje 2-,3-,4-osobowe,
 • wyżywienie : 3 śniadania, 3 obiadokolacje w trakcie pobytu,
 • zwiedzanie z licencjonowanym przewodnikiem wg planu,
 • taksa klimatyczna,
 • wjazd na Wieżę Eiffla (2 piętro),
 • muzeum perfum,
 • rejs statkiem po Sekwanie,
 • zwiedzanie Muzeum Luwru z przewodnikiem,
 • opieka pilota,
 • ubezpieczenie KL i NNW,
 • składka na TFG i TFP.

Uwaga. Kolejność realizacji planu może ulec zmianie.

45 – 48 uczestników + 4 opiekunów 40 – 44 uczestników + 3 opiekunów 36 – 40 uczestników +

3 opiekunów

2200 zł +10% +20%
 

Istnieje możliwość zamówienia programu w innym terminie z większą lub mniejszą ilością noclegów.

1. dzień – wyjazd z Torunia w godzinach porannych. Przejazd do Paryża.

2. dzień – przyjazd do Paryża w godzinach porannych. Czas na śniadanie we własnym zakresie. Tego dnia poruszamy się komunikacją miejską. Przejazd do Dzielnicy Łacińskiej, w której znajduje się słynny Uniwersytet Paryski nazywany Sorboną, zobaczymy tam również budynek Panteonu, w którym przechowywane są szczątki zasłużonych obywateli, takich jak Wolter czy Maria Skłodowska-Curie. Kopuła Panteonu jest jedną z największych tego rodzaju konstrukcji w Europie. Spacer po Ogrodach Luksemburskich. Podejdziemy pod Katedrę Notre Dame. Zobaczymy największe na świecie Muzeum Luwru, a w nim najważniejsze dzieła sztuki: Mona Lisę Leonarda da Vinci, Wenus z Milo, Nike z Samotraki, malarstwo Rafaela Santi, Michała Anioła, Paolo Veronese….., a także klejnoty królewskie. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu. Nocleg.

3. dzień – śniadanie. Przejazd w okolice Wieży Eiffla. Wjazd na Wieżę Eiffla uważaną za symbol Paryża. Panorama miasta oglądana z wysokości 125 metrów nad ulicami Paryża zapiera dech w piersiach. Rejs statkiem po Sekwanie. Następnie przejdziemy w kierunku Placu Charles’a de Gaulle’a. Odwiedzimy Łuk Triumfalny – symbol Francji, pospacerujemy po Polach Elizejskich, cieszących się sławą najpiękniejszej ulicy świata, zobaczymy imponujący Plac de la Concorde z obeliskiem z różowego marmuru i ośmioma posągami kobiet symbolizujących największe miasta Francji. Zwiedzimy Muzeum Perfum Fragonard. Obiadokolacja. Nocleg.

4. dzień – śniadanie. Zwiedzanie z przewodnikiem wioski malarzy Montmartre: zobaczymy bazylikę Sacré-Cœur wzniesioną na szczycie wzgórza Montmartre, plac du Tertre – jeden z najbardziej malowniczych zakątków Paryża. Dalej spacer Rue des Saules, gdzie znajduje się legendarne miejsce spotkań paryskiej bohemy – Au Lapin Agile, jedna z najstarszych gospód z ogródkiem na wzgórzu Montmartre przekształcona w kabaret literacko-artystyczny. Zobaczymy willę Dalidy i atelier Picassa. Przejedziemy dalej placem Pigalle do placu Blanche ze słynnym kabaretem Moulin Rouge. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

5. dzień – śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Disneylandu. Całodzienny pobyt w parku. Wieczorem powrót do Polski.

6. dzień – przybycie  w godzinach popołudniowych.

Zgłoszenie_2024_grupy

Paryż 6 dni