ochryda macedonia

Macedonia. Jezioro Ochrydzkie.

Macedonia. Jezioro Ochrydzkie.

24.07. – 02.08.2024.

 

 Cena z pełnym wyżywieniem: 1250 zł i 350 euroZaliczka: 1250 zł do 15.03.2024

 

Pozostała kwota płatna do: 20.06.2024.

 

 

UWAGA! Wymagany dokument to dowód osobisty lub paszport ważny trzy miesiące po powrocie.

Świadczenia:

  • przejazd klimatyzowanym autokarem (wszystkie przejazdy wg planu),
  • 7 noclegów w hotelu (pokoje 3-, 4-osobowe z łazienkami),
  • 2 noclegi tranzytowe,
  • wyżywienie: 9 śniadań, 9 obiadokolacji,
  • zwiedzanie miejsc wg planu,
  • opieka wychowawców i pilota,
  • realizacja programu,
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna.
  • składka na TFG i TFP.

 

 Kolejność realizacji planu może ulec zmianie.

 

 

 

Program wyjazdu:

1. dzień – Wyjazd 05:00. Obiadokolacja i nocleg tranzytowy w Szeged.

2. dzień – śniadanie. Wyjazd w dalszą trasę do hotelu docelowego Jeziorem Ochrydzkim. To olbrzymie jezioro leżące na Półwyspie Bałkańskim. Stanowi granicę pomiędzy Albanią a Macedonią Północną. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

3. dzień – śniadanie. Dzień do własnej aranżacji. Obiadokolacja, nocleg.

4. dzień – śniadanie. Wyjazd do Ochrydy, najpiękniejszego miasta Macedonii. Jeden z malowniczych punktów to cerkiew św. Jana Teologa w Kaneo. Bałkany mogą kojarzyć się właśnie z takim widokiem – cerkiew na skraju urwiska, a w tle wody jeziora. Warta obejrzenia jest twierdza króla Samuela, jedna z najstarszych, średniowiecznych fortyfikacji i jednocześnie wizytówka Ochrydy. Obiadokolacja i nocleg.

5. dzień – śniadanie. Wyjazd na całodniową wycieczkę do Skopje. W 1963 roku Skopje zostało praktycznie zniszczone przez trzęsienie ziemi. Na pamiątkę tego wydarzenia pozostawiono uszkodzony dworzec kolejowy z zegarem, którego wskazówki zatrzymały się w momencie tragedii. Miasto zostało odbudowane. Dzisiejsze Skopje to miasto kontrastów. Z jednej strony znajdziemy tam komunistyczną architekturę, z drugiej stylizowane na antyczne przepiękne budynki. I jeszcze turecka dzielnica Stara Czarszija z kawiarniami i sklepikami. Znajduje się tutaj największy targ w Skopje – Bit Pazar. To prawdziwa mieszanka kultur, która robi wrażenie. Powrót na obiadokolację i nocleg.

6. dzień – śniadanie. Rejs po Jeziorze Ochrydzkim.  To najstarsze jezioro w Europie i najgłębsze na Bałkanach. Jego powierzchnia liczy 358 m². Dzięki obfitym dopływom nigdy nie zarosło, a w jego czystych wodach przetrwało ponad 200 endemicznych gatunków roślin i zwierząt. Powrót na obiadokolację, nocleg.

7. dzień – śniadanie. Wyjazd do Bitoli. To modne miasto tętniące życiem, które koncentruje się wokół deptaka Shirok Sokak. Znaleźć przy nim można liczne sklepy, restauracje czy bary. Bitola to także kilka ciekawych zabytków z okresu starożytności, jak ruiny Heraklei Lynkestis czy też z okresu panowania Imperium Osmańskiego. Warto zobaczyć cerkiew św. Dymitra, meczet Mehmed Efendi Jeni, odwiedzić dzielnicę bazarową. Powrót na obiadokolację i nocleg.

8. dzień – śniadanie. Dzień do własnej aranżacji. Obiadokolacja i nocleg.

9. dzień – śniadanie, wykwaterowanie, pożegnanie z jeziorem. Wyjazd w drogę powrotną. Nocleg tranzytowy w Szeged. Obiadokolacja i nocleg.

10. dzień – śniadanie, wykwaterowanie. Dojazd do Torunia około północy.

 Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. 

Słoneczne wakacje 2024 Macedonia